E - Ticaret Nedir?

Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

E-ticaret, kullanıcıların internet ortamı üzerinden ürün yada hizmetleri satın almak için kolaylık sağlayan, elektronik ticaret olarakta tanımlanan bir mekanizmadır. E-ticaret sitelerinde önemli olan ürün yada hizmetin fiyat, garanti, iade ve güvenilir ödeme ortamını sağlamaktır. Müşterilerin e-ticaret sitesi üzerinden aldıkları ürün yada hizmetlerde gerek satın almadan ve gerekse satın aldıktan sonra doğru bilgi ve fiyatların sunulması, fatura ve kargo bilgilerini e-ticaret sitesinde oluşturdukları bir hesapla takip edebilecekleri ve buradan uygunsuz yada hatalı ürün/hizmetin iade talebini gönderebileceği bir ortam sağlamaktır. 

Elektronik ticaret (e-ticaret), Kullanıcıların sanal dünyada güvenli bir alışveriş yapılmasını sağlayan özel bir hizmettir.

E - Ticaret Nedir?
Whatsapp Hattı